Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Codzienne picie kawy lub herbaty i palenie papierosów sprawiają, że zęby ciemnieją i tracą swój naturalny blask. Próbujemy past, środków wybielających, by mieć zęby jak z reklamy i ładnie się uśmiechać. Niestety regularne mycie zębów nie usunie wszystkich przebarwień. Jeśli zależy nam na ładnym uzębieniu, odwiedźmy gabinet stomatologiczny Royal Medical i skorzystajmy z wybielania zębów, które oferuje stomatologia estetyczna.
Jest to najpewniejsza metoda przywracająca zębom piękny kolor i estetyczny kształt. Stomatologia estetyczna wciąż się rozwija, dzięki czemu oferuje skuteczne i bezpieczne metody nie tylko korekty defektów w uzębieniu, ale i śnieżnobiały uśmiech. Celebryci korzystają z zabiegów, dzięki którym możemy podziwiać ich uzębienie.
Czy wybielanie zębów boli?
Zabieg wybielania zębów wykonywany jest tylko na zdrowych zębach, wyleczonych ubytkach i po usunięciu kamienia nazębnego. Stomatolog nie podejmuje się wybielania bez przeprowadzonych badań. Metodę dobiera indywidualnie dla każdego pacjenta. Nie musimy się obawiać, bo wybielanie zębów nie boli. Podczas wykonywania zabiegu niekiedy możemy odczuwać delikatne mrowienie, ale nie poczujemy bólu. Oczywiście, musimy stosować się do wskazań dentysty. Jeśli podczas wykonywania zabiegu, poczujemy ból, musimy o tym fakcie powiedzieć stomatologowi, który przerwie proces wybielania. Zgłosić ten problem swojemu dentyście. Będąc w ciąży, czy karmiąc piersią, nie powinniśmy wybielać zębów, bez wcześniejszej konsultacji z dentystą oraz lekarzem.
Od jakiego wieku można wybielać zęby?
Wybielanie zębów może wywołać zwiększoną wrażliwość zębów, podrażnienia i uszkodzenia dziąseł czy błony śluzowej. Niewłaściwie wykonany zabieg może również spowodować nadmierne albo nierównomierne wybielenie, a przy tym stać się przyczyną porowatości szkliwa, zębiny oraz mikrouszkodzeń. Dlatego o wybieleniu zębów u dzieci decyduje stomatolog, ale do 16 roku życia, wstrzymajmy się z kuracją wybielania uzębienia. U młodych osób zęby nie są jeszcze w pełni wykształcone i bardziej narażone są na wszelkie poważniejsze ingerencje. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony za wcześnie, może spowodować osłabienie zębów. Dentysta z pewnością nam to wyjaśni i dobierze odpowiednią metodę wybielania.
Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Prawidłowo wykonany zabieg wybielania zębów jest bezpieczny, więc nie ma żadnych powikłań. Przeprowadza go lekarz stomatolog. Obecnie najpopularniejszą metodą jest wybielanie lampą, polegające na nałożeniu żelu wybielającego na zęby i naświetlanie przez dwie godziny. Jeśli nie mamy czasu czy też chcemy poddać się zabiegowi w domu, dentysta zaproponuje nam metodę nakładkową. Powinniśmy mieć świadomość, że plomby i implanty nie zmienią koloru, ponieważ żel aktywny działa tylko tkanki żywe. Po ustabilizowaniu się kolor możemy wymienić wypełnienia, wyrównując barwę uzębienia. W domu możemy zastosować metodę nakładkową. Dentysta pobiera wyciski zębów na łyżkach, z których technik dentystyczny wykonuje gipsowy wzór i przezroczyste szyny, będące nakładkami. Stomatolog dopasowuje szyny i wstrzykuje środek wybielający. Lekarz musi nas poinformować, o stosowaniu żelu wybielającego. W domu nakładki nosimy cztery godziny dziennie, przez pięć 5 dni i wybielanie dłużej trwa niż wykonywane lampą, ale tak naprawdę nie jest to tak istotne.